ENGMNG

• Э-мэйл:       tseregmaa@must.edu.mn

БОЛОВСРОЛ

• 2009-2013 он Доктор (Ph.D) Macquarie Их Сургууль, Австрали улс
  • 2005-2007 он Шинжлэх ухааны магистр Рицүмэйкан Ази Номхон Далайн Их Сургууль, Япон улс
  • 1999-2001 он Санхүүгийн менежмент мастер, Шинжлэх Ухаан технологийн Их Сургууль
  • 1992-1996 он Санхүүгийн менежмент бакалавр Монгол Улсын Их Сургууль, Эдийн Засгийн Сургууль

АЖИЛ ЭРХЛЭЛТ

• 2014.07-Одоог хүртэл Багш, Бизнесийн удирдлага, хүмүүнлэгийн сургууль, ШУТИС
  • 2000-2014 он Багш, Эрчим хүчний инженерийн сургууль, ШУТИС

ХИЙСЭН СУДАЛГАА

• 2009-2013 он Улаанбаатар хотын гэр хороолол бол албан суурьшил Гэр хорооллыг газрыг нөхөн төлбөртэйгөөр эргүүлэн авах Хот төлөвлөлт
  • 2005-2007 он Эрчим хүч ба байгаль орчин
  • 2001 он Монгол улсын ядуурлыг оролцооны аргаар судлах
  • 1996 он Монгол улсын даатгалын тогтолцоо

ШАГНАЛ УРАМШУУЛАЛ, ТЭТГЭЛЭГ

• 2012 он Open Society Institute Соросын сангийн тэтгэлэг
  • 2012 он Macquarie Их Сургуулийн судалгаа хийх тэтгэлэг
  • 2011 он Open Society Institute Соросын сангийн тэтгэлэг
  • 2009 он AusAID Австрали улсын засгийн газрын тэтгэлэг
  • 2005 он JDS Япон улсын засгийн газрын тэтгэлэг

МЭРГЭЖЛИЙН БАЙГУУЛЛАГЫН ГИШҮҮНЧЛЭЛ

• Монголын нийгмийн ухааны залуу эрдэмтэн, судлаачдын холбооны гишүүн

МЭРГЭЖИЛ ДЭЭШЛҮҮЛСЭН БАЙДАЛ

• 2011 он “Leadership” Workshop, AusAID. Canberra, Australia.
  • 2010 он Австрали улсын засгийн газрын Хот төлөвлөлтийн газарт Хоёр долоо хоногийн дадлага хийсэн. Dr. Lihua Zhao-н удирдлага дор. Сидней, Австрали.
  • 2009 он “Leadership for Development” сургалт. AusAID. Канбэрра, Австрали.
  • 2007 он “Recycling and the Environment” богино хугацааны сургалт. JDS. Кокура, Япон.
  • 2006 он “Regional planning” богино хугацааны сургалт. JICA. Цукуба, Япон.

БҮТЭЭЛИЙН ЖАГСААЛТ

• 2014 The fifth Conference of MUSTAK. “Ger districts – Formal or informal settlements?” conference proceedings.
  • 2012 он Urban Affairs Association 42th Annual Meeting. “Urban transition: redevelopment in ger districts in Ulaanbaatar, Mongolia”. Pittsburgh, Pennsylvania, USA.
  • 2012 он The 6th International Conference. Rights, Responsibilities and Equity in Land Use Planning. “Uncertainty and certainty: Mongolian planning history”, Belfast, Northern Ireland.
  • 2011 он Byambadorj, T. Amati, M. and Ruming, K (2011) “A 21st century nomadic city: ger districts and barriers to the implementation of the Ulaanbaatar city Master plan” Asia Pacific Viewpoint, 52 (2) (Peer reviewed)
  • 2011 он Ecocity 2011 World Summit. “Urban development in ger districts in Ulaanbaatar” Poster presentation. Montreal, Canada.
  • 2011 он World Planning Schools Congress. “Land Privatization and Urban Planning in Informal Settlements in Ulaanbaatar, Mongolia”. Perth, Western Australia. Peer reviewed paper.
  • 2010 он Urban Affairs Association 40th Annual Meeting. “Peri Urban Planning and Informal Settlements: Problems Related to the Growth of the Ger Districts in Ulaanbaatar, Mongolia”. Honolulu, Hawaii, USA.
  • 2008 он ДЦС-3 ба ЭХИС-ийн хамтарсан эрдэм шинжилгээний хурал. “Comparison of Japanese and Mongolian workers’ behaviors: in case of workers of The 3rd Power Station”.
  • 2008 он The Third International Forum on Strategic Technology 2008. “Poverty and the Environment”. Conference proceedings. Novosibirsk, Russia.
  • 2008 он MCS ба ЭХИС-ийн хамтарсан эрдэм шинжилгээний хурал. “Japanese management: Comparison of Japanese and Mongolian workers’ behaviors”.
  • 2007 он Ritsumeikan Asia Pacific University. “Environmental Degradation in ger districts in Mongolia”. Beppu, Japan.

Нэг сэдэвт бүтээл

• 2014 он “English for energy sector” эрчим хүчний менежментийн ангийн оюутнуудад зориулсан англи хэлний ном. УБ хот, Соёмбо принтинг.
  • 2014 он “Инженерийн ангийн оюутнуудад зориулсан Дипломын эдийн засгийн тооцоо хийх аргачлал” УБ хот, Соёмбо принтинг.
  • 2013 он Urban transitions in informal settlements in Ulaanbaatar, Mongolia Доктор (PhD)-ын зэрэг горилсон диссертаци, Сидней, Австрали улс. Англи хэл дээр
  • 2013 он Urban transitions in informal settlements in Ulaanbaatar, Mongolia Доктор (PhD)-ын зэрэг горилсон диссертацийн хураангуй, Сидней, Австрали улс.. Англи хэл дээр

Comments are closed.